Wycieczka do Drohiczyna i Góry Grabarki

23 stycznia odbyliśmy wycieczkę na malownicze Podlasie. Pierwszym miejscem naszej podróży był Drohiczyn. Drohiczyn to nie wielka miejscowość na Wysoczyźnie Drohiczyńskiej nad Bugiem. Mimo małej powierzchni sam Drohiczyn jest bogaty w zabytki kultury oraz piękne tereny nad samym Bugiem. Spacer brzegiem Bugu przyniósł nam wyjątkowe przeżycia i wrażenia wizualne.

Kolejnym przystankiem naszej wycieczki była Cerkiew Prawosławna na Górze Grabarce. Miejsce to jest centralną siedzibą kultu religijnego wyznawców prawosławia w Polsce.  Poniżej zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii z wycieczki.

zdjęcie przedstawia zakole dużej rzeki Bug. Na horyzoncie równina oraz las, niebo zachmurzone

Zdjęcie przedstawia biegnącą rzekę w jednym kierunku wzdłóż niskich drzew lasu oraz krzewów. W górnej częci fotografii zachmurzone niebo.

Zdjęcie przedstawia tylną i zaokrągloną część żółtego kościóła.

Zdjęcie przedstawia tablice ogłoszeniową kościoła.

Zdjęcie przedstawia schron z czasów Drugiej Wojny światowej. W centarlnym punkcie zdjęcia widac kamienny bunkier z niewielkim otworem, po bokach chodnik oraz schody.

Zdjęcie przedstawia tablicę informacyjną Sowieckiego schronu bojowego

Zdjęcie przedstawia ołtarz zniszczony w czasie Drugie Wojny Światowej. Na zdjęciu jest stary,ceglany i zniszczony ołtarz. Wewnątrz ołtarza obraz przedstwiający Jana Maksymiliana Kolbe.

Zdjęcie przedstwia Cerkiew Prawosławną, w kolorze brązowym. Nad wejściem złoty krzyż o ośmiu końcach